Odprto prvenstvo Slovenije v plavanju

Od četrtka 26. do nedelje 29.7.2018 bo v Kopru potekalo odprto prvenstvo Slovenije.

Danes so fantje in dekleta opravila še zadnji trening te sezone v koplišču Pristan, saj že jutri potujejo z vlakom v Koper, kjer bodo opravili uradni trening.

Želimo jim veliko uspeha!

Državno prvenstvo za dečke in deklice 2018

Od petka 20. do nedelje 22.7. je v Ravnah na Koroškem potekalo moštveno prvenstvo Slovenije v plavanju za starostno kategorijo dečkov 14-15 let in deklic 13-14 let. Našo ekipo je zastopali 7 plavalk in plavacev in so dosegli sledeče rezultate:

Kosec Tian  - naslov državnega prvaka na 50 m, 100 m delfin in 200 m delfin, ter nasliv državni podprvak na 200 m in 400 m prosto v mlajši kategoriji

Kos David - državni podprvak na 50 m prosto in tretji na 100 m delfin v maljši kategoriji.

Klepec Rok - 5. mesto na 200 m prsno

Štafeta 4x100 m mešano - 5. mesto

Na prvenstvu so do 13 final prišli še Elinn Muraus, Danaja Petek in Fras Žan. Naši plavalci so osvojili 15. mesto v skupnem seštevku od 32 klubov.

Čestitamo!

Pdmb

Državno prvenstvo za dečke in deklice, Ravne na Koroškem

Prvi dan prvenstva se je za naše plavalce končal odlično. Kosec Tian je postal državni prvak na 50 m delfin in vice prvak na 400 m prosto, finalno 5.mesto je osvojil Rok Klepec na 200 m prsno. Finale sta si priplavala tudi David Kos Lipušček na 200 m mešano in Elinn Muraus na 50 m delfin.